Parfémová voda s plumérií

Sleva 9%

Parfémová voda s plumérií

Květinová vůně s karamelovým podtónem. Vůně Frangipani vás obklopuje kouzelnou atmosférou příjemných čichových pocitů, které dodávají Vaší pleti sladký parfém obsahující tajemné a omamné vůně. Frangipani, sladkost lásky!

 

 

 

Vyzkoušejte z této kolekce také: 

 - HYDRATAČNÍ KRÉM NA RUCE + CESTOVNÍ BALENÍ

 - PŘÍRODNÍ MÝDLO NA RUCE

 - SPRCHOVÝ A KOUPELOVÝ GEL

 - HYDRATAČNÍ TĚLOVÝ KRÉM

 

 

 

PLUMÉRIE

 

Plumérie, Frangipani nebo Temple Tree (Chrámový srom), tak se jmenuje nádherný keř, jehož květy voní svůdnou kombinací jasmínu, koření a citrusů. 

 

 

Jméno Frangipani si vysloužila  v 16. století podle bohaté italské rodiny Frangipani. Členem této rodiny byl totiž i výrobce parfémů,  který esenci z plumérie poprvé použil jako součást svého nového parfému. Od té doby květy plumérie lákají nejprestižnější výrobce parfémů na světě a není tedy divu, že i společnost Derbe se nechala inspirovat touto vůní a účinky této dřeviny a využívá ji ve svých kosmetických produktech. 

 

V kosmetice, kromě své exotické vůně, je využívána i pro hydratační, uklidňující a čistící účinky. 

 

Má náboženský a slavnostní význam, je považovaná za chrámovou rostlinu, symbol života, radosti a naděje, ale také nesmrtelnosti. Je totiž schopna rozmnožovat se i po vyjmutí z půdy. Je to oblíbená obětní květina v buddhistických chrámech a také ji často vedle chrámů vidíte růst. Na první pohled je plumérie obyčejný až 6 m vysoký keř se zelenými oválnými listy, ale voňavé květy ve shlucích na koncích větví po projití kolem přesvědčí o tom, že je výjimečný. Unikátní vůně plumérie je cítit hlavně v noci. Květy plumérie se využívají jako obětní kvítka v chrámech i jako dekorace v kamenných mísách. Plumérie je běžnou rostlinou v jihovýchodní Asii, Latinské Americe, v Polynésii, ale třeba i na Madeiře. V Indii je známá jako západoindický jasmín nebo “strom života”. Květ plumérie bývá často vnímán jako symbol balijské kultury a na Bali je nazýván právě frangipani nebo jepun. Balijci a Havajci jej používají při náboženských ceremoniích ke zdobení soch a do obětin, ale také jako ozdobu do vlasů a pro štěstí.

 

 

 

DERBE

 

Derbe je organická kosmetika. To znamená, že 100% složek je přírodního původu a 100% složek je BIO (vyrobených v souladu s normami biologického zemědělství). Ve složení jsou zakázány: 

 

  • - Syntetické konzervační látky (parabeny, fenoxyethanol)
  • - Umělá barviva a vonné látky
  • - Deriváty minerálních olejů
  • - Propylenglykol
  • - Laurylsulfát sodný
  • - Silikony a jiné chemické složky
  • - Suroviny, které jsou zvířecího původu
  • - Geneticky modifikované složky

 

Netestováno na zvířatech / Dermatologicky testováno

 

 

Biologicky správné složení - eko kompatibilní


Je nezbytné, aby výroba parfémů byla pro přírodu naprosto bezpečná a nepoškozovala životní prostředí. Výrobce zaručuje zákaz provádění pokusů a testování na zvířatech. Při výrobě parfémů se používá speciální obal vhodný pro recyklaci a opětovné použití. Z tohoto důvodu Derbe obaly nemají film slídy na povrchu kartonového obalu, protože slída se rozkládá v půdě po dobu asi 100 let, což je v rozporu s filozofií výrobce ekologických produktů.

 

Parfémová voda neobsahuje lepek, parabeny, barviva, minerální oleje, SLES a PEG.

689,00
629,00