Objednávky ve dnech 20. 7. - 1. 8. 2022 budou odeslané po 2. 8. 2022.

Levandule Tihany Krém na ruce levandulový 200 ml

Sleva 30%

Levandule Tihany Krém na ruce levandulový 200 ml

Krém na ruce Tihany  je bohatý na vitamíny, zklidňuje a přidaný panthenol pokožku změčkuje.

Hýčkejte si vaše ruce a dopřejte jim nálož hydratace! Na naše ruce často zapomínáme a při tom jsou nejvíce vystavené povětrnostním vlivům stejně tak jako další spoustě vlivů z našeho okolí a proto jim dopřejme péči, jakou si zaslouží! 

 

 

                                             

Panthenol:

 

Panthenol je alkoholový derivát získaný z kyseliny pantothenové. Tato složka se přirozeně nachází v rostlinách a je formou vitaminu B5. Původ Panthenolu má dvě formy (D formu a formu racemické směsi). Při pokojové teplotě se Panthenol projevuje jako průhledná kapalina rozpustná ve vodě a alkoholu. Další formou panthenolu je pantothenát (sůl pantothenových kyselin, které mají bílou barvu). Panthenol nacházející se v organismech oxiduje na pantothenát. Panthenol je i syntetizovaný v laboratoři a protože je derivátem kyseliny pantothenové nebo vitamínu B5, je nezbytný pro optimální vývoj lidského těla, které ho potřebuje asi 3-5 mg denně. Vitamin B5 se přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách (med, maso, vejce, fazole, obiloviny a ořechy jsou jeho bohatými zdroji).  

 

V kosmetice se používá jako zvhčovadlo, snadno se absorbuje do vrstev pod povrchem pokožky, kde se přeměňuje na kyselinu pantothenovou, která se v lidském těle přirozeně vyskytuje. Je aktivní složkou mnoha kosmetických přípravků na pokožku a vlasy a dalších produktů osobní péče. Má elektrostatické, protizánětlivé, antibakteriální, regenerační a zklidňující účinky. Zlepšuje hydrataci pokožky (změkčuje pleť, zanechává ji vyhlazenou a navrací její přirozenou rovnováhu), snižuje svědění pokožky, urychluje hojení u epidermálních ran (popáleniny, spáleniny, kousnutí hmyzem). Používá se také při výrobě léků určených k léčbě akné a kožních skvrn. Mimo jiné pomáhá redukovat rozšířené cévky. Není alergenem, pleť může dráždit jen ve velmi vysokých koncentracích. Je bezpečný i pro malé děti a těhotné a kojící ženy, je rovněž bezpečný při požití a nemá žádné riziko toxicity.

 

 

Levandulový olej: 

Je poměrně známý svými regeneračními a protizánětlivými účinky. Zklidňuje zarudnutí pokožky i různé formy dermatitidy, urychluje hojení ran, odřenin i popálenin a je vhodný také k ošetření hmyzího bodnutí.

 

Neobsahuje parabeny, PPG a palmový olej. 

 

Složení: čištěná voda, olivový emulgátor, mandlový olej, bambucké máslo, kokosový olej, voda z květů levandule, cetylalkohol, urea, levandulový esenciální olej, vitamín E, Cosgard, kyselina mléčná, limonen *, linalool *, geraniol *)

* Přírodní složka esenciálního oleje.

 

320,00
224,00